Bursa ilaçlama Okul ve dershane ilaçlama

Bursa Nilüfer ilaçlama Okul ilaçlama

Bursa ilaçlama firması olarak okul ve dershane hijyenine ayrıca önem vermekteyiz. Eğitim kurumları yani okullarımız, çocuklarımızı emanet ettiğimiz dershanelerimiz haşere ve kemirgenlerin en fazla uğrak alanları arasında yer almaktadır. Okul ve dershaneler mutlak suretle profesyonel bir firma tarafından ilaçlanmalıdır.

Okullara giden çocuklarımızın bağışıklık sistemi yetişkinler kadar üst seviyede olmadığından, okul ve dershaneler hijyenin en çok dikkat edilmesi gereken alanlardandır. Birçok öğrenci ve öğretmenin toplu şekilde bulunuyor olması bulaşıcı hastalıkların ve mikropların çabuk yayılmasına sebebiyet verir. Bu sebeple okul ve dershanelerin böcek, kemirgen ve zararlı haşerelere karşı ilaçlanarak hijyen sağlanması şarttır.

Haşere ve böcekler, aynı zamanda kemirgenlerin okullarda sadece çocuklarımıza değil okul envanterine, demirbaşına da zararları vardır. Tahta sırlarımız tahta kurtları tarafından çürütüldüğü gibi kemirgen ve diğer böcek türleri depolardaki malzemelere hatta evraklara tahribat yaratırlar. Fare benzeri kemirgenlerin elektrik kablolarını kemirerek kontağa yol açtığı sıkça görülmüştür. Bu kontaklar ateş çıkartarak binada yangın çıkmasına da sebebiyet verirler.

ilaçlama Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Okullarda yapılacak ilaçlama uygulamaları Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yönetmeliklerle belirlenmiş olup muhakkak ilgili genel müdürlükten yetkili bir firma tarafından yapılması şarttır. Yetkisi olmayan firmaların kullandıkları merdiven altı tabir edilen ilaçlar hijyen sağlamak yerine öğrenci ve öğretmenlerin sağlık durumlarını ciddi manada tehlikeye sokabilir.

Bunların yanı sıra etkisi çok az hatta yok denebilecek kadar olan ucuz kimyasalların (fiyatı ucuzlatmak için kullanılan etkisiz kimyasallar) hiçbir faydası olmamaktadır. Sizlere boşuna zaman ve maddi kayıplar olarak geri dönen bu uygulamalardan muhakkak kaçının. Zira siz ilaçlama yaptırmış olmanın güveni içerisinde işinize bakarken, bertaraf edilmeyen kemirgenler, birçok hasara sebebiyet verebilir. Bunlardan em sık görüleni, kemirgenlerin kabloları kemirmesi ve kontak oluşturması sonucu meydana gelen yangınlardır.

Nilüfer Bursa ilaçlama yeterlilik logoları

Nilüfer Bursa ilaçlama yetki Logoları

Yukarıdaki yetki belgeleri ve sertifikasyona sahip  firmalar tarafından bu uygulamanın profesyonel şartlarda uygulanması gerekir, zira sağlık hiç hafife alınmayacak kadar önemlidir.

Sizler kendi ve çocuklarınızın sağlığını tehlikeye atmayın. İşi bizim gibi konusunda profesyonel ve yetkili firmalara vererek doğru bir adım atın.

Bizi hemen arayarak ücretsiz teklif alabilir ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

 

Call Now ButtonTıkla Ara - 02242112814