Haşere den kurtulmanın 5 basit yolu

Haşere ve böcekler tahriş edici, rahatsız edici ve evinizi kirletmeye de meğillidirler. Özellikle hava değişimleri olduğunda, evinizin etrafında binlerce haşereyi fark ederseniz daha sık görülürler. Bu arılar yalnızca yiyecekleri etkilemekle kalmaz aynı zamanda misafirlerinizin önünde kötü bir izlenim bırakırlar.

Genel olarak, kış aylarında kaybolurlar, ancak ölmezler. Genellikle yazın orta aylarında çoğalırlar ve önümüzdeki günlerde daha fazla olabilirler. Dolayısıyla derhal kurtulmak gerekir. Bursa’da haşere ve eşekarısı kontrolü hizmeti veren birçok şirket var ancak bunlardan kurtulmanın en kolay yollarından bazıları.

1. Haşereler gelmeden önlem alın

Haşereler evinizin bahçesinde veya evde yerleşip çoğalmak için uygun yerler ararlar. Bu yerler genelde gıda atıkları bakteri olan nemli alanlardır. Evinizdeki yemek artıklarının ortaya ya da bahçeye dökülmemesi, çöplerin torbalanarak sağlıklı saklanması başlıca önlemlerdir. Evinizi kuru ve temiz, sağlıklı tuttuğunuz müddetçe haşere size gıda bulma ümidi ile gelmeyecektir.

2. Haşere kovucu Yağlar

Karanfil, sardunya ve limondan oluşan yağların etkili bir şekilde bir araya toplanması, bu zararlı eşek arısından uzak durmanın en iyi yolu olabilir. Bu alanları, karışık yağ damlaları ile eşek arılarının konut yapmaya daha çok maruz kaldıkları alanlara kaplayın.

3. Haşere kovucu bitkiler yetiştirin

İstenmeyen çiçekler arılar ve haşere için cazibe teşkil eder. Bunun yerine daha koyu yeşil çalı ve çamlık bitkiler ekerek haşereyi uzak tutabilirsiniz.

Haşere ilaçlama Nilüfer ilaçlama

Haşere ilaçlama Nilüfer ilaçlama

4.Nane yağı

Nane yağı haşerenin evden uzak tutulması için en etkili maddedir. Genellikle haşereler nanenin her türünden nefret eder ve uzak dururlar. Birçok ev sahibi nane yağı kullanarak haşereyi nasıl uzak tuttuğunun tecrübesini paylaşmıştır. Biraz nane bitkisi yetiştirerek ve etrafa nane yağı serpiştirerek bu haşereden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

5.Şeker su tuzakları

Haşereler ıspanak şekeri suyuna daha çok ilgi duyar ve böyle etkili bir madde ile tuzak yaratmak harika bir fikirdir. Bu çözümü, bir şişeyi kesip kendiniz içine biraz şekerli su ekleyerek kendi başınıza da yapabilirsiniz. Hiç kimse evinin etrafında gezinen kurbağaları görmekten hoşlanmadığı için onları sıkıştıracak ve uzaklaşacak sabit bir yer edinmek daha iyidir.

Eğer bu yollar için geç kalınmış yada yeterli gelmiyor ise profesyonel yardı almanız gerekmektedir. Nilüfer ilaçlama TSE ISO yeterlilikleri ve Sağlık Bakanlığı yetkisi ile 7/24 sizlerin hizmetinde. Ücretsiz danışmanlık ve fiyat teklifi için bizi muhakkak arayın.

Call Now ButtonTıkla Ara - 02242112814